Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi yani Çin Vizesi T.C vatandaşlarının başvurması ve alması gereken ülkeler arasında yer almaktadır. Çin Vizesi ile alakalı internette çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Her bilginin doğru kaynaklı olduğunu maalesef söyleyemeyiz. Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi ile bilindik en genel yanlış bilgi ise davetiyesiz seyahattir. Çin Vizesi alabilmeniz için kesinlikle Çin Halk Cumhuriyetin de bulunan kurumlardan onaylı bir BARKODLU resmi davetiye olması gerekmektedir. Çin Vizesin de gerekli prosedürlerden bir diğeri eksiksiz doldurulmuş ÇİN HALK CUMHURİYETİ VİZESİ FORMUDUR.  Çin Vizesi için Ankara da ki ve İstanbul da ki konsolosluğun da şahsen başvuru kabul etmektedir. Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi ile ilgili tüm evraklarınızın eksiksiz olması ve kontrol edilmesi gerekmektedir. Çoğu kişi bu eksikliklerden dolayı konsolosluklar da zorluk yaşamaktadır. Çin Vizesi, Çin Çalışma Vizesi/Çin Ticari Vizesi/Çin Fuar Vizesi/ olarak farklı gruplara ayrılmaktadır. Seyahat planınızı öğrendikten ve siz de kararlaştırdıktan sonra RANDEVU ve diğer işlemlerinizi de eksiksiz halledip sağlıklı ve güvenilir bilgilerimiz doğrultusun da Çin Vizesi Başvurusuna  başlamaktayız.

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi Gerekli Evrak Listesi

Seyahat amacı ne olursa olsun eksiksiz ve doğru dolduruşmuş Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi Başvuru Formu

Pasaport’un orjinali;  ( Seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi  ve en az 2 sayfası boş) olmak kaydı ile.

Resim; 2 adet ve arka fon beyaz biyometrik fotoğraf olması gerekmektedir.

Şirket; Şirket sahibi ya da Çalışan iseniz çalıştığınız şirketten seyahatiniz ile ilgili kaşeli imzalı dilekçe. Ek olarak ( Vergi levhası,Faaliyet belgesi,İmza Sirküleri) fotokopisi.

Nüfus Kayıt Örneği; E-devletten temin edebilirsiniz. E-devlet şifreniz yok ise eğer, en yakın nüfus müdürlüğünden temin edebilirsiniz.

Seyahatinize İlişkin Belge;Seyahatiniz ne olursa olsun Çin Halk Cumhuriyeti belediyelerinden,dış ilişkiler komisyonundan ya da dışişleri bakanlığından onaylı ve BARKODLU resmi davetiye.

Gelir Belgesi; Banka hesap özetiniz güncel ve ıslak imzalı kaşeli.

Sicil Belgesi; Adli sicil belgeniz istenmektedir. En yakın adliyeden alınabildiği gibi E-Devlet sisteminden de barkodlu şekilde temin edebilirsiniz.